Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyrzucił obornik i słomę przed domy parlamentarzystów. Odpowie przed sądem

Fot. pixabay. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Policjanci z Ostródy zatrzymali mieszkańca gminy Gietrzwałd, który miał wyrzucić słomę i obornik przed prywatne posesje parlamentarzystów.

Mężczyzna został już ukarany za zanieczyszczanie drogi i tamowanie ruchu. Stanie jednak przed sądem za zniesławienie właścicieli domów.

Do niecodziennych zdarzeń doszło w niedzielę. Funkcjonariusze otrzymali pierwsze zgłoszenie około godziny 10, drugie w godzinach popołudniowych. W oby przypadkach dotyczyły zanieczyszczenia drogi i zatamowania ruchu przed posesjami należącymi do przedstawicieli polskiego parlamentu. W jednym przypadku użyto obornika, a w drugim słomy. Oprócz elementów powodujących utrudnienie w ruchu, pojawiły się również transparenty zniesławiające parlamentarzystów.

Jak się okazało, za oba naganne zachowania odpowiedzialna była ta sama osoba. W poniedziałek (19 października) ostródzcy policjanci zatrzymali 29-latka z gminy Gietrzwałd w jego mieszkaniu. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniesławienia parlamentarzystów, a ponadto będzie musiał zapłacić dwa mandaty w wysokości 500 złotych za zanieczyszczenie drogi i tamowanie ruchu.

Przestępstwa, o które jest podejrzany, prokurator objął ściganiem z urzędu. Mężczyzna wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Słoma, obornik
Duże straty po pożarze w zakładzie koło Szczytna. Spłonęło kilkaset ton słomy

Trwa dogaszanie pogorzeliska w Wytwórni Podłoża Zastępczego w miejscowości Kołodziejowy Grąd koło Szczytna. W zakładzie składowano 600 ton słomy w balotach do produkcji podściółki. W akcji...

Zamknij
RadioOlsztynTV