Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyrównania strat rolniczych i sport młodzieżowy tematami Porannych Pytań. Posłuchaj rozmowy

Fot. P. Getka

29,5 mln euro na wyrównywanie strat wywołanych importem zboża z Ukrainy dostaną Polscy rolnicy z Brukseli – potwierdził w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Zbigniew Babalski.

Były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi dodał, że kwota ta zostanie uzupełniona jeszcze przez polski rząd.

Co najmniej taką samą kwotę i będzie można część dołożyć z budżetu krajowego. Czy 260-27o mln zł starczy? Zawsze będzie trochę za mało. Pieniądze powinny wpłynąć do rolników najpóźniej do września. Myślę, że wpłyną jeszcze przed żniwami.

Zbigniew Babalski wspomniał także, że już w najbliższą sobotę rolnicy będą mogli więcej na ten temat podyskutować w Grodzicznie z europosłem, były ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem.

Sport dzieci i młodzieży

– Zgłosiło się do mnie o pomoc 6 podmiotów z województwa warmińsko-mazurskiego zajmujących się sportem głównie dzieci i młodzieży – powiedział poseł PiS Zbigniew Babalski w Porannych Pytaniach. O wparcie tych inicjatyw poprosił prezes Orlenu Daniela Obajtka.

Kwota będzie wynosiła w sumie ok. 300 tys. zł na te 6 podmiotów, więc uważam, że na dobry początek to był bardzo dobry ruch prezesa Orlenu. Widzimy to logo w różnych miejscach, również na koszulkach reprezentantów Polski, ale to dowód na to, że w małym sporcie również możemy liczyć na wsparcie.

Pieniądze trafią do młodzieży w Iławie, Ostródzie i Morągu. Orlen wesprze Mistrzostwa Kadetów i Juniorów w Tenisie Stołowym, młodych piłkarzy i tenisistów stołowych. Pieniądze zasilą również zespół taneczny.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ukradł damskie buty, oba prawe i w różnych rozmiarach. Jak to tłumaczył?

32-latek został przyłapany na kradzieży w jednym z marketów w Piszu. Ochrona wezwała policjantów, a ci znaleźli przy pijanym mężczyźnie jeszcze dwa nowe buty z metkami....

Zamknij
RadioOlsztynTV