Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyprzedzanie „na trzeciego” i zajeżdżanie drogi. Policja ma kilkaset nagrań piratów drogowych

Wymuszanie pierwszeństwa na drodze, zajeżdżanie drogi oraz wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej – nagrania z takimi zdarzeniami otrzymali od kierowców policjanci z ruchu drogowego w ramach akcji „STOP agresji drogowej”.

Komenda wojewódzka policji w Olsztynie poinformowała, że od początku roku na adres mailowy stopagresjidrogowej@ol.policja.pl wpłynęło blisko 600 zgłoszeń – nagrań wideorejestratorów zamontowanych w prywatnych autach. Kierowcy dokumentowali m.in. wyprzedzanie „na trzeciego”, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, zajeżdżanie drogi, czy wymuszenia pierwszeństwa.

Takie nagrania mogą stać się bardzo pomocne przy wyjaśnianiu okoliczności zdarzenia drogowego, ale również mogą być podstawą do tego, by wyciągnąć konsekwencje wobec kierowcy, który swoją bezmyślnością i łamaniem prawa naraził inne osoby na niebezpieczeństwo

– informuje Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Ponad 80 proc. postępowań wszczętych na podstawie tych zgłoszeń zostało zakończonych, a w pozostałych przypadkach dalej prowadzone są czynności wyjaśniające.

W roku 2020 policjanci z Warmii i Mazur otrzymali blisko 400 tego typu zgłoszeń o piratach drogowych.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska/L.Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pirat drogowy, videorejestrator
Podpalił budynek i groził mieszkańcom. 43-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Nowomiejscy policjami zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenie budynku i kierowanie gróźb karalnych wobec mieszkańców. 43-latek trafił do aresztu. W sobotnią noc policjanci otrzymali informację o płonącym...

Zamknij
RadioOlsztynTV