Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Wyprzedano bilety na świąteczne połączenia. Kolej dostawia dodatkowe wagony

PKP Intercity informują, że wiele miejsc na świąteczne połączenia zostało już wyprzedanych. Przewoźnik zapewnia, że tam, gdzie jest to możliwe, zostaną dostawione dodatkowe wagony.

Wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz zaapelował, by jak najwcześniej kupować bilety, bo jest to pomocne przy prognozowaniu frekwencji w pociągach. Przyznał, że na niektóre połączenia świąteczne i sylwestrowe nie kupimy już biletów. Wskazał jednocześnie, że w tym roku połączenia kolejowe cieszą się bardzo dużą popularnością między innymi ze względu na wysokie ceny paliw.

Tomasz Gontarz zapewnił, że spółka stara się sprostać zwiększonej frekwencji dostawiając do regularnie kursujących składów dodatkowe wagony tak, żeby przywieźć jak największą liczbę pasażerów chcących dostać się do domów na święta.

Od wczoraj na czas świąteczno – noworoczny przywrócono połączenia na trasie z Krakowa do Zakopanego. Odcinek będzie ten dostępny także w czasie ferii zimowych.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, bilety, Intercity
Śmiertelny wypadek na torach. Szynobus potrącił mężczyznę

Tragiczny wypadek kolejowy w Szczytnie. W nocy z piątku na sobotę szynobus relacji Ełk-Olsztyn potrącił mężczyznę - podała policja. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że człowiek stojący na...

Zamknij
RadioOlsztynTV