Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyprowadził rodzinę z płonącego budynku. Listonosz uratował życie trzech osób


Listonosz z Jezioran Ireneusz Szymański uratował trzy osoby z płonącego budynku. Listonosz przyniósł rodzinie list polecony z gminy, gdy gospodarz zmieniał butlę z gazem. Ulatniający się z butli gaz doprowadził do pożaru, zszokowaną rodzinę wyprowadził listonosz.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia we wsi Miejska Wieś pod Jezioranami, ale biuro prasowe Poczty Polskiej o zdarzeniu poinformowało w środę. Na filmie zamieszczonym w Internecie przez Pocztę Polską pan Ireneusz opowiada, że akurat przyniósł rodzinie list polecony z urzędu gminy.

Ona mi podpisywała odbiór, a jej mąż z butlą z gazem coś robił. Zmieniał butlę i coś nagle z tej butli zaczęło syczeć. Mówię: „zakręć Jasiu”, a on chyba z nerwów spanikował, w drugą stronę zaczął kręcić

– opowiada na filmie listonosz.

Z relacji listonosza wynika, że spanikowany gospodarz krzątał się z nieszczelną butlą po kuchni, przy czym cały czas ulatniał się z niej gaz.

W pewnym momencie skierował butlę w stronę kuchni kaflowej, w której się paliło. Błyskawicznie wybuchł pożar, płomienie zajęły całą kuchnię

– opowiada Ireneusz Szymański.

Listonosz dodał, że gospodarz, który próbował wynieść płonącą butlę z gazem poparzył się i uciekł do wyjścia, a jego żona z objętej ogniem kuchni pobiegła do pokoju. Listonosz też uciekł, tyle, że do kolejnego pokoju. Po chwili, gdy zdał sobie sprawę, że jest w płonącym budynku pan Ireneusz wybił okno i wyszedł na zewnątrz. Gdy zobaczył, że na podwórzu nie ma gospodyni zdał sobie sprawę, że kobieta jest w płonącym budynku.

Nagle zobaczyłem, że na innym oknie stoi syn tej rodziny i krzyczy, że się pali. Wybiłem okno i kazałem mu wyjść

– relacjonuje na filmie listonosz, który następnie wybił inne okno i nakłonił do ucieczki siedzącą na wersalce gospodynię.

Ona siedziała jak zamurowana. Powiedziałem jej „choć bo się spalisz cała” i wyszła

– opowiada Ireneusz Szymański.

Po wyprowadzeniu z płonącego domu jego mieszkańców listonosz z Jezioran wezwał straż pożarną. Na zamieszczonym w internecie filmie widać, że dom uległ doszczętnemu spaleniu. W województwie warmińsko-mazurskim tylko większe miejscowości są zgazyfikowane, mieszkańcy wsi i miasteczek korzystają z gazu butlowego, który najczęściej sami montują do kuchenek.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, rodzina, listonosz, ratunek, butla z gazem, video
Nielegalny obrót paliwem. Do aresztu trafił jeden z prezesów spółki produkującej paliwa na Warmii i Mazurach

Prezes spółki produkującej paliwa na terenie Warmii i Mazur został tymczasowo aresztowany. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Olsztyna. Śledztwo w sprawie wyłudzenia VAT i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV