Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypłaciła oszczędności z trzech banków. Seniorka straciła prawie 100 tysięcy

Kolejny przypadek oszustwa „na policjanta” w Olsztynie. 80-latka uwierzyła w zmyśloną historię i przekazała prawie 100 tysięcy złotych.

Z relacji seniorki wynikało, że odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Oszust twierdził, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy przestępczej składającej się z pracowników banków, którzy chcą przejąć jej oszczędności. Następnie fałszywy policjant wypytał o posiadane oszczędności oraz poinformował, że kobieta będzie uczestniczyć w policyjnej akcji.

Oszust twierdził, że oszczędności 80-latki zostały zdeponowane i na jej kontach znajdują się policyjne pieniądze, które należy przekazać funkcjonariuszom. Seniorka uwierzyła w to i zgodnie z instrukcjami wybrała z trzech banków gotówkę. W ręce przestępców trafiło niemal 100 tysięcy złotych.

Policjanci, po raz kolejny, przypominają, że nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Funkcjonariusze ponawiają apel o szczególną ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z nieznajomymi.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za policja

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, bank, oszust, senior, fałszywy policjant, ozuści
ZUS ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają dane

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed wiadomościami SMS oraz mailami od oszustów. - Chodzi o wyłudzanie danych - wyjaśnia Anna Grabowska, rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału ZUS. Nie należy...

Zamknij
RadioOlsztynTV