Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypadek na przejeździe. Pociąg zmiażdżył samochód, który wjechał na tory

Fot. KWP Olsztyn

Pociąg Intercity relacji Szczecin – Olsztyn uderzył w samochód na przejeździe kolejowym w Rudzienicach pod Iławą. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Jak poinformowała iławska policja, wieczorem 61-letnia kobieta wjechała autem na tory i samochód na nich zawisł. Przez kilka minut próbowała zjechać, ale nie udało się. Kiedy zobaczyła, że zamykają się rogatki, wyszła z pojazdu, dzięki czemu przeżyła.

Kobieta prawdopodobnie pomyliła tory z drogą, bo z nagrania monitoringu wynika, że na przejeździe kolejowym włączyła kierunkowskaz, jakby chciała skręcić na pobliską drogę krajową nr 16.

61-latka podróżowała sama, nic jej się nie stało, ale po tym zdarzeniu była w szoku. Tył jej samochodu został kompletnie rozbity.

Sprawę wyjaśnia policja i prokuratora. Postępowanie ma być prowadzone w kierunku stworzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

 

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Iława, tory, przejazd, rudzienice, Intercity
Wypadek na DK53. Trzy osoby zostały ranne

Uwaga kierowcy! Wypadek na drodze krajowej nr 53. Ranne zostały trzy osoby. Do wypadku doszło niedaleko miejscowości Purda Leśna, między Olsztynem a Pasymiem. Zderzyły się tam...

Zamknij
RadioOlsztynTV