Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dla myśliwego


66-letni mężczyzna, który w gminie Miłakowo śmiertelnie postrzelił podczas polowania kolegę, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – podała  warmińsko-mazurska policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Mysłaki. Nie było to duże polowanie z nagonką, ale  wspólna wyprawa z dwóch myśliwych, podczas której 66-letni myśliwy postrzelił śmiertelnie 54-letniego kolegę – podała policja.

Od rana w  miejscowości Mysłaki pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy ustalali przebieg tragicznego zdarzenia. Postępowanie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury w Morągu.

Myśliwy  przesłuchiwany przez śledczych przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia.  Jak podała policja, gdy pociągnął za spust był trzeźwy.

 

Autorka: Agnieszka Libudzka/PAP
Redakcja: BSChromy/A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, postrzelenie, myśliwy, polowanie, myśliwi, Miłakowo
Uczniowie z Miłakowa z wizytą u wojewody

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie wraz z dyrekcją gościli w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczniowie rozmawiali ze Sławomirem Sadowskim - wicewojewodą warmińsko-mazurskim o historii,...

Zamknij
RadioOlsztynTV