Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyniki Regat Trzech Marszałków

Polskie jachty Berbeć II kapitana Ryszarda Seroki i Strefa Ciszy II kapitana Bogdana Justyńskiego wygrały dwie z trzech kategorii w 5. edycji Regat Trzech Marszałków na Zalewie Wiślanym.

O puchary Gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego, Marszałka Pomorza i Marszałka Warmii i Mazur walczyło 25 załóg z Polski i Rosji. Zakończenie zawodów odbyło się w Bałtijsku, a polscy uczestnicy podkreślali wyjątkowo gościnne przyjęcie.

– Rywalizacja sportowa jest równie ważna jak współpraca z naszymi sąsiadami ze Wschodu – mówi uczestnik regat Jerzy Wcisła, dyrektor elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego.

Po pięciu latach organizatorzy regat chcą zmienić regulamin tak, aby nie ścigać się po całym Zalewie Wiślanym. Co roku organizatorem regat mógłby być jeden port. Sama rywalizacja miałaby być przygotowana tak, by z brzegu mogli ją śledzić widzowie. (Mira Stankiewicz/as)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, zalew, regaty, wislany
Radio Olsztyn na fali

Radio Olsztyn na fali - to akcja, podczas której nasi dziennikarze Michał Porycki i Mariusz Bojarowicz przemierzyli Mazury studiem na wodzie. Odwiedzili porty, mariny i stanice...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV