Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wylosowano numery list w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Fot. PAP/Paweł Supernak

W siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej rozlosowano numery komitetów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W pierwszej kolejności wylosowano numery komitetów zarejestrowanych we wszystkich 13 okręgach. W losowaniu numer 1 przypadł Trzeciej Drodze, 2 – Konfederacji, 3 – Bezpartyjnym Samorządowcom – Normalnej Polsce w Normalnej Europie, 4 – Polexitowi, 5 – KO, 6 – Lewicy, a 7 – PiS. Następnie wylosowano numery list komitetów, które wystawiły swoich kandydatów w co najmniej 2 okręgach. W okręgu numer 3, obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie, takim komitetem jest Normalny Kraj, któremu przypadł numer 8.

Poniżej prezentujemy listy komitetów wraz z numerami przyporządkowanymi w losowaniu oraz z nazwiskami kandydatów:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – numer 1

1. ZALEWSKI Paweł Ksawery, parlamentarzysta, Warszawa
2. KRAJEWSKI Stefan, parlamentarzysta, Wola Zambrowska
3. OKUŁA Barbara, poseł na Sejm RP, Wasilków
4. NIKLIŃSKA Maria Jolanta, aktorka, Warszawa
5. RYSZCZUK Rafał, nauczyciel, Kisielice
6. GÓRSKA Agnieszka Izabela, rektor uczelni, Biskupiec
7. DYBOWSKI Maciej, asystent parlamentarny, Białystok
8. JASKÓLSKA Wioletta, wykładowca akademicki, Lidzbark Warmiński
9. GANZKE Kazimierz, nauczyciel, Białystok
10. RAU Marta Maria, wykładowca akademicki, Białystok

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ – numer 2

1. LISIECKI Piotr Cezary, wydawca, Naglady
2. KRYSIAK Jan, przedsiębiorca, Ostróda
3. KICIŃSKI Karol Cyprian, informatyk, Białystok
4. JASKOWSKI Zbigniew, ekonomista, Ełk
5. GOŁĘBIEWSKA Paulina, księgowa, Olsztynek
6. WOJCIECHOWSKA Katarzyna, inżynier budownictwa, Wójtowo
7. DUDABEJNAROWICZ Aneta, wychowawca, Kętrzyn
8. DĘBKOWSKA Agnieszka Anna, terapeuta, Olsztyn
9. WIŚNIEWSKA Magdalena, ekonomista, Białystok
10. KRUPIŃSKI Konrad, rolnik, Kukowo

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-NORMALNA POLSKA W NORMALNEJ EUROPIE – numer 3

1. BRZOZOWSKA Urszula Agnieszka, pedagog, Olsztyn
2. ZAKRZEWSKI Łukasz, inżynier budowy dróg, Giżycko
3. KOSNO Rafał Marcin, dziennikarz, Białystok
4. DAŃKOWSKA Zorina Lila, pełnomocnik ds. jakości i bezpieczeństwa żywności, Kobylin-Cieszymy
5. BURCHARDT Leszek Grzegorz, doradca do spraw rynku nieruchomości, Warszawa
6. CZARNOWSKA Paulina, prawnik, Czarnowo Biki
7. SOKOŁOWSKI Kamil, konserwator, Mońki
8. CZERNIAWSKA Weronika Katarzyna, historyk, Białystok
9. BILIŃSKI Piotr Robert, politolog, Romany
10. HOŁOWNIA Krzysztof Radosław, właściciel zakładu usługowego, Łomianki

KOMITET WYBORCZY POLEXIT – numer 4

1. KUZIEMKA Miłosz Adam, inżynier górnik – górnictwo otworowe, Sopot
2. GIERWATOWSKI Jacek Władysław, trener sportu, Elbląg
3. KACZOR Anna Sylwia, księgowa, Wieliczka
4. JAJSZCZAK Natalia Anna, specjalista do spraw marketingu i handlu, Stasi Las
5. PSZENNY Dawid Michał, dyrektor handlowy, Toruń
6. GOL Katarzyna Aleksandra, geolog, Krzeczów
7. DOBREK Włodzimierz Michał, technik mechanik, Dąbrowa Górnicza
8. MACIEJEWSKA Agnieszka Zofia, pracownik biurowy, Kostrzyn nad Odrą
9. DĄBEK Jolanta Bogumiła, emeryt, Sopot
10. WIEWIÓRKA Maciej, kierowca samochodu dostawczego, Rumia

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA – numer 5

1. PROTAS Jacek, polityk, Lidzbark Warmiński
2. FRANKOWSKI Tomasz, przedsiębiorca, Grabówka
3. WOJCIECHOWSKA Anna, ekonomista, Małkinie
4. ŁEPKOWSKAGOŁAŚ Alicja, archiwista, Piątnica Poduchowna
5. BOCHNIARZ Joanna Ewa, prawnik, Bukwałd
6. MILBRATPYŻYŃSKA Magdalena, lekarka-dentystka, Rybical
7. TYSZKIEWICZ Marek Stanisław, aktor, Białystok
8. WERYK Ireneusz Wacław, lekarz, Nidzica
9. NASZKIEWICZ Anna, prawnik, Suwałki
10. AUGUSTYN Anna, nauczyciel akademicki, Białystok

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA – numer 6

1. PRZYŁUSKA Bożena Marta, specjalista marketingu społecznego, Blanki
2. KONDZIOR Edyta, inżynier inżynierii środowiska – instalacje sanitarne, Turośń Kościelna
3. WIADROWSKA Urszula, dekorator wnętrz, Elbląg
4. ALEKSIEJCZUK Andrzej, elektromonter, Białystok
5. MAŃCZUK Tomasz, przedsiębiorca, Lipsk
6. MROCZKOWSKA Marta, manager, Białystok
7. DALKOWSKA Beata, ekonomista, Węgorzewo
8. DZIENISIEWICZ Ireneusz, przedstawiciel władzy samorządowej, Ełk
9. KRUTUL Tomasz, technik informatyk, Nowodworce
10. KULASEK Marcin Robert, parlamentarzysta, Olsztyn

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – numer 7

1. WĄSIK Maciej Roman, archeolog, Warszawa
2. KARSKI Karol Adam, profesor prawa, Białystok
3. ANDRUSZKIEWICZ Adam, parlamentarzysta, Klepacze
4. ARENT Iwona Ewa, politolog, Olsztyn
5. SEMENIUKPATKOWSKA Olga Ewa, parlamentarzysta    , Warszawa
6. BOGUCKI Jacek, poseł na Sejm RP, Siennica-Lipusy
7. ORZECHOWSKA Bogusława, lekarz medycyny, Ostróda
8. KRYNICKA Bernadeta, pielęgniarka, Łomża
9. GONTARZ Robert, poseł, Tuczki
10. ŁUKASZEWICZ Sebastian, poseł na Sejm RP, Kozińce

KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ – numer 8

1. GALEJ Jarosław, przedsiębiorca, Białystok
2. POŹNIAK Tadeusz Janusz, nauczyciel akademicki, Olsztyn
3. RADZISZEWSKA Dorota, psycholog, Białystok
4. GOSK Leszek, ekspert przyrodniczy, Rutki
5. NOWOSIELSKA Danuta, ekonomista, Nowa Wieś Wielka
6. CZAPLIŃSKI Marian, technik budowlany, Radosty
7. MŁODZIANOWSKA Marta, pedagog, Zawyki
8. ERDENEOCHIR Alina, przedsiębiorca, Lubawa
9. ŻURAWSKAWIĄCEK Monika Dorota, rolnik, Liwa
10. OLĘNCKI Patryk, geograf, Białystok

Autor: K. Ośko/Ł. Sadlak

Więcej w wybory, komitety, losowanie
Urszula Brzozowska: chciałabym Europy i Polski zdrowej, czystej, bezpiecznej i spokojnej

Chcemy bezpiecznej i zdrowej Polski i Europy - mówiła w Porannych Pytaniach Urszula Brzozowska. Z jedynką na liście komitetu Bezpartyjni Samorządowcy - Normalna Polska w Normalnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV