Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjątkowe dożynki w Wójtowie

Tradycyjne stroje ludowe, wiejska biesiada i wiele innych atrakcji – tak wyglądało gminne święto plonów w Wójtowie pod Barczewem.

Wójtowo na kwiatowo – to nie bez powodu hasło tegorocznych dożynek, bo mieszkańcy wsi słyną z ukwieconych ogródków. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele. Potem była część oficjalna, podczas której rozdano nagrody najlepszym rolnikom, producentom i aktywnym mieszkańcom sołectw.

Uroczystości święta plonów zbiegły się z 655 rocznicą lokalizacji miejscowości, więc impreza była wyjątkowa – podkreślają organizatorzy ze Stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo”.

Odwiedzający oprócz zabawy mogli liczyć na skosztowanie miejscowych specjałów, np. pierogów z rybami. Były też zawody i zabawy dla najmłodszych. Z pokazem garncarstwa na żywo wystąpiła Kaflarnia Warmińska, a później Teatr Ognia Fuego.

Imprezę poprowadził Andrzej Pawlik, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpił Walerian Ostrowski z zespołem. Zabawa trwała do białego rana. (dgrzym/łw)

Więcej w Slider, Wójtowo
Mistrzowie kuchni serwowali leśne potrawy

Zakończył się V Festiwal Runa Leśnego w Piszu. O tytuł najlepszej potrawy z grzybów walczyli kucharze zawodowi i amatorzy. Swoje wyroby przynieśli do oceny jury twórcy nalewek....

Zamknij
RadioOlsztynTV