Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjątkowa droga krzyżowa w Iławie

Kajakowa Droga Krzyżowa w Iławie
Fot. D. Grzymska

Takiej drogi krzyżowej nie ma nikt na świecie. W Iławie w parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli powstał pomysł na utworzenie ekstremalnej drogi krzyżowej, gdzie poszczególne stacje zostały wkomponowane w odlewy papieskiego kajaka.

Właśnie takim pływał po Jezioraku w latach 70. ówczesny kardynał Karol Wojtyła. I to właśnie chęć upamiętnienia pontyfikatu papieża Polaka przyświecała pomysłodawcom. Inicjatywę chwalił prymas Polski abp Wojciech Polak, który dokonał poświęcenia stacji.

Pomysłodawcą „kajakowej” drogi krzyżowej jest ks. proboszcz Jarosław Hossa, który zachęca do odwiedzania Papieskiej Kalwarii Pojezierza Iławskiego na co dzień, ale i w dzień szczególny.
Trasa liczy ok. 20 km i rozpoczyna się przy parafii na Lipowym Dworze, kolejne stacje wiodą przez Kamień Duży i Mały, Windyki, Wolę Kamieńską, Trynwałd, Jażdżówkę, Gizerek, Kwir, Szałkowo i z powrotem do Lipowego Dworu.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: P. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, Droga Krzyżowa
Żeglarze z Warmii i Mazur powalczą o medale mistrzostw świata

W duńskim Aarhus ruszają żeglarskie MŚ - pierwsza możliwość wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej dla kraju. W finnie będziemy mieli pochodzącego z Biskupca Piotra Kulę, prowadzonego przez olsztyńskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV