Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybudzeni i wybudzający z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Spotkanie z Agatą Kornhauser-Dudą. Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP)

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się z autorką książki „Wybudzeni” Katarzyną Pinkosz oraz bohaterami jej opowieści, którzy zostali wybudzeni ze śpiączki.

W spotkaniu wzięli również udział prezes fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie doktor Łukasz Grabarczyk. Olsztyńska placówka od niedawna osiąga sukcesy w walce o wybudzanie pacjentów znajdujących się w śpiączce. W rozmowie z Maciejem Świniarskim doktor Grabarczyk zauważył, że jest coraz większe zainteresowanie tematem śpiączki.

Posłuchaj rozmowy z Łukaszem Grabarczykiem

Na początku grudnia ubiegłego roku w olsztyńskim szpitalu uniwersyteckim został otwarty pierwszy w Polsce oddział wybudzeń dla dorosłych.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda i doktor Łukasz Grabarczyk. Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP)

Od lewej: Agata Kornhauser-Duda, Ewa Błaszczyk i Łukasz Grabarczyk. Fot. G. Jakubowski

Fot. Grzegorz Jakubowski (Kancelaria Prezydenta RP)

(msw/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Błaszczyk, zdrowie, szpital kliniczny, szpital uniwersytecki, Pałac Prezydencki, budzik, wyburzenie, pierwsza dama, Łukasz Grabarczyk, wybudzeni
Jak wygrać walkę z nowotworem?

Dziś 17. Światowy Dzień Walki z Rakiem. Każdy odczuwający niepokój lub chcący skonsultować wdrożone leczenie ma szansę skonsultować się z onkologiem.  W Olsztynie w szpitalu pulmonologicznym...

Zamknij
RadioOlsztynTV