Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory uzupełniające w Olsztynku. O mandacie radnego zdecydowało… losowanie

Paweł Pietrzak został wybrany na radnego Olsztynka. Wybory uzupełniające do olsztyneckiej Rady Miejskiej przebiegły bez zakłóceń.

– Jednocześnie zdarzyła się wyjątkowa sytuacja: dwóch kandydatów uzyskało jednakową liczbę ważnie oddanych głosów i konieczne było losowanie, – wyjaśnił dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, Piotr Sarnacki.

To jest sytuacja, która zdarza się bardzo rzadko. Pan Paweł Pietrzak oraz pan Grzegorz Rudziński otrzymali po 70 głosów. W takim przypadku Miejska Komisja Wyborcza była zobowiązana przeprowadzić losowanie. Więc oprócz tego całego procesu demokratycznych wyborów, kandydat musiał mieć trochę więcej szczęścia podczas losowania i tego szczęścia miał więcej pan Paweł Pietrzak – i to on otrzymał mandat radnego.

00:00 / 00:00

Paweł Pietrzak startował ze swojego komitetu wyborczego. Do głosowania uprawnionych było 640 osób. Frekwencja wyniosła 23,44%.

Wybory uzupełniające do olsztyneckiej Rady Miejskiej odbyły się w niedzielę 23 października. Konieczne było ich przeprowadzenie, bo wygasł mandat Roberta Waraksy, który w lipcu został burmistrzem Olsztynka.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, wybory, Rada Miejska
Wybory uzupełniające w gminie Gołdap. Kandydują cztery osoby

Cztery osoby będą ubiegać się o mandat radnego w okręgu nr 3, który obejmuje sołectwa Jabłońskie, Kośmidry, Marcinowo i Skocze w gminie Gołdap. Państwowa Komisja Wyborcza...

Zamknij
RadioOlsztynTV