Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory rozpoczęły się bez zakłóceń

Lokal wyborczy. Fot. Łukasz Węglewski

Wybory rozpoczęte. Punktualnie o 7:00 ruszyło głosowanie. Wszystkie lokale wyborcze w województwie warmińsko-mazurskim został y otwarte o czasie i bez problemów – informują szefowie okręgowych komisji z Olsztyna i Elbląga.

Nie było żadnych incydentów lub prób zakłócenia wyborów. Podobnie jak w całym kraju – informuje Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, sędzia Wojciech Hermeliński. Nigdzie nie doszło do poważniejszych incydentów. Jedynie przewodniczący jednej z komisji obwodowych zapomniał pieczęci, ale zastąpiono ją inną:

00:00 / 00:00

Kolejne konferencje prasowe PKW zapowiedziała na 13:30 i 18:30.

Również wybory na Warmii i Mazurach przebiegają spokojnie. Nie było żadnych poważnych incydentów, które zakłóciłyby pracę komisji wyborczych w regionie – powiedział Radiu Olsztyn Komisarz Wyborczy w Olsztynie sędzia Rafał Malarski.

00:00 / 00:00

Sędzia podkreślił też, że nie odnotowano przypadków błędnie wydrukowanych kart do głosowania co podobno miało miejsce w innych regionach kraju. Komisarz Wyborczy w Olsztynie potwierdził, że pierwsze wyniki frekwencyjne PKW poda po godz. 12.00.

00:00 / 00:00

Maciej Cichosz Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich w elbląskim Urzędzie Miasta przypomina, że głosowanie odbywa się w tych miejscach jak podczas wrześniowego referendum:

00:00 / 00:00

Elbląski Urząd Miejski przypomina, że do godziny 20.00 osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z usługi bezpłatnego dowozu do lokalu wyborczego. Od rana dyżuruje samochód dostosowany do przewozu takich osób – wyjaśnia Maciej Cichosz z elbląskiego ratusza:

00:00 / 00:00

Urzędnicy proszą o wcześniejsze zamówienie przewozu, aby nie trzeba było długo czekać:

00:00 / 00:00

Aby skorzystać z takiej darmowej usługi należy zadzwonić do godziny 20.00 pod nr telefonu 55 239-33-99.

W trakcie dzisiejszego głosowania wybierzemy 460 posłów i stu senatorów na czteroletnią kadencję.

Głosowanie zakończy się o godzinie 21 i o 21 Radio Olsztyn zaprasza na Wieczór Wyborczy, który potrwa do 23.

W wieczorze nadamy relacje z komitetów wyborczych, pierwsze komentarze polityków i ekspertów oraz przybliżone wyniki.

Zapraszamy!

(as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Policjant spacerując ujął ściganego

Policjant z Olsztyna podczas spaceru z dzieckiem rozpoznał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Funkcjonariusz poszedł za nim do marketu na Osiedlu Generałów i poprosił pracownika ochrony sklepu...

Zamknij
RadioOlsztynTV