Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory prezydenckie, sytuacja w Sądzie Najwyższym i kolejne etapy odmrażania gospodarki. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Debata w Radiu Olsztyn

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli:

  • Andrzej Wyrębek – Konfederacja,
  • Zbigniew Ziejewski – Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • Władysław Mańkut – Lewica,
  • Janusz Cichoń – Platforma Obywatelska,
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość.

Temat 1.

Sejm uchwalił ustawę w sprawie tegorocznych wyborów prezydenckich. Zakłada ona, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich. Opozycja wskazała nowego reprezentanta w nadchodzących wyborach prezydenckich. Jest nim Rafał Trzaskowski.

Temat 2.

W piątek prezydent Andrzej Duda w związku z rezygnacją sędziego Kamila Zaradkiewicza z wykonywania obowiązków I prezesa SN, powierzył przewodniczenie temu sądowi Aleksandrowi Stępkowskiemu.

Temat 3.

Trwa „odmrażanie” polskiej gospodarki. Od poniedziałku 18 maja działalność wznowić mogą salony fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje czy „wyspy” w galeriach handlowych. Zgodę na takie działania wydał rząd, który w rozporządzeniu przekazał obowiązujące zasady. Ich działalność będzie jednak ograniczona, co ma zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Janusz Cichoń, Dariusz Rudnik, Andrzej Wyrębek, Władysław Mańkut
Problemy budżetowe i zmiana kandydata na prezydenta. Posłowie z Warmii i Mazur komentują aktualne tematy ze sceny politycznej

Poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń zarzucił rządowi Prawa i Sprawiedliwości, że świadomie ucieka od problemów budżetowych spowodowanych epidemią koronawirusa. Poseł mówił na konferencji prasowej w Olsztynie,...

Zamknij
RadioOlsztynTV