Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna
Wybory parlamentarne w połowie października? PKW zaopiniowała termin
Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do Państwowej Komisji Wyborczej o zaopiniowanie daty terminu wyborów parlamentarnych. Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak powiedział dziś, że opinia komisji w tej sprawie została przekazana do Kancelarii Prezydenta. Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w dokumencie wskazano datę 15 października.
Zgodnie z konstytucją wybory parlamentarne zarządza prezydent nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. Obecna kadencja Sejmu i Senatu trwa od 12 listopada 2019 roku i zakończy się w dniu poprzedzającym pierwsze posiedzenie Sejmu następnej kadencji. Andrzej Duda ma czas na ogłoszenie wyborów do 14 sierpnia.
Szef PKW nie zdradził dziś, jaki termin wyborów został wskazany przez prezydenta w projekcie postanowienia, ponieważ, jak zaznaczył, ogłaszanie daty wyborów jest wyłączną kompetencją głowy państwa. Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w dokumencie wskazano datę 15 października.
Po opublikowaniu postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów w Dzienniku Ustaw – najpóźniej piątego dnia od dnia zarządzenia wyborów – formalnie ruszy kampania wyborcza.
Redakcja: Ł. Sadlak













![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














