Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Wszyscy stoimy po stronie samorządów”. Wojewódzka konwencja KO w Elblągu

Fot. T. Owczarek

Z udziałem szefa MSWiA i sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej Marcina Kierwińskiego w Elblągu odbyła się regionalna konwencja Koalicji Obywatelskiej.

Marcin Kierwiński zaznaczył, że obecny rząd współpracuje z samorządami, a najbliższe wybory pokażą, jakie zadania będą realizować.

Czy będą rozwiązywać najważniejsze problemy mieszkańców, czy będą zajmować się tym, co naprawdę istotne? Czy będą tak jak za czasów Prawa i Sprawiedliwości, gdy niektóre samorządy były zdominowane przez polityków PiS-u, czy będą zajmować się transferami pomiędzy władzą centralną a samorządem?

– mówił minister spraw wewnętrznych i administracji.

Ubiegający się o reelekcję marszałek województwa Marcin Kuchciński, wspomniał o zrealizowanych na Warmii i Mazurach inwestycjach samorządowych.

W ostatnich pięciu latach z samego Regionalnego Programu Operacyjnego w regionie zainwestowano zostało 8 miliardów złotych. To hala Urania w Olsztynie, droga Elbląg – Tolkmicko – Frombork. To również modernizacja tego miejsca, w którym jesteśmy – Teatru Sewruka. My po prostu wiemy, jak to robić

– zaznaczał.

Bernadeta Hordejuk, liderka listy w okręgu nr 2, podkreśliła walory krajobrazowe Warmii i Mazur i zwróciła uwagę na to, jakie są największe potrzeby mieszkańców regionu.

Podczas spotkań z mieszkańcami, od 13 lat odbyłam ich setki, ciągle słyszę, czego od nas oczekują. Oczekują wysłuchania, uważności i obecności

– mówiła.

Kandydujący na prezydenta Elbląga Michał Missan, który jest szefem elbląskiej Platformy, stwierdził, że teraz jest czas ludzi otwartych serc.

To jest dobry czas dla Elbląga i Polski. 15 października odetchnęliśmy z ulgą, bo wygrała demokracja, praworządność, europejskość. Dziś jest czas na samorządy. Musimy je wygrać. Marsz miliona serc musi trwać. 7 kwietnia musimy wygrać

– apelował.

Missan przypomniał również o decyzji rządu związanej z pogłębieniem ostatniego odcinka toru wodnego na rzece Elbląg. Do użytku oddany zostanie miejski port morski, który umożliwi rozwój turystyczny i gospodarczy Elbląga, z korzyścią dla całego regionu.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Protas, który przewodniczy strukturom wojewódzkim ugrupowania, podkreślił, że reforma samorządowa to najlepsze, co mogło spotkać Polskę po 1989 roku, a kandydaci Koalicji są świetnie przygotowani do pracy w samorządzie.

Jako ludzie Koalicji Obywatelskiej udowodniliśmy, że jesteśmy dobrymi gospodarzami. Potrafimy rozmawiać z naszymi mieszkańcami, wsłuchujemy się w ich potrzeby i potrafimy je realizować. Jesteśmy do tego świetnie przygotowani, jesteśmy uczciwi i pracowici. Chcemy pracować w samorządzie

– dodał.

Robert Turlej, który jest liderem listy do sejmiku województwa w okręgu nr 3, powiedział, że 15 października zeszłego roku Polacy zrobili pierwszy krok, pokazując czerwoną kartkę ówczesnej władzy. Teraz przyszedł czas na wykonanie kolejnego.

Wybory samorządowe są tak samo ważne, jak wybory parlamentarne. Na jesieni walczyliśmy o praworządność, wolne media i staliśmy po stronie kobiet. Dzisiaj wszyscy stoimy po stronie samorządów. Są one najbliżej mieszkańców miast i wsi

– stwierdził.

Według losowania Państwowej Komisji Wyborczej kandydaci Koalicji Obywatelskiej znajdują się na liście wyborczej nr 5. Pozostałe listy to: numer 1 KW PiS, 2 – KW Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, 3 – KKW Trzecia Droga Polska 2050-PSL, 4 – KKW Lewica, a nr 6 otrzymał KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Autor: T. Owczarek
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Jacek Protas, wybory samorządowe, Michał Missan, Koalicja Obywatelska, konwecja wyborcza
Andrzej Śliwka stawia na młodych. „Na naszych listach są sprawni, młodzi społecznicy”

- Zależy mi na tym, aby Elbląg był miastem wsparcia i szacunku dla seniorów, a szans dla młodych – powiedział ubiegający się o urząd prezydenta Elbląga...

Zamknij
RadioOlsztynTV