Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wstrzymano wycinkę ponad 70 drzew wzdłuż brzegów jeziora Długiego

Fot. Maja Kwiatkowska

Prezydent Olsztyna zdecydował o wstrzymaniu zaplanowanej wycinki drzew rosnących wzdłuż brzegów jeziora Długiego. Niebawem zostanie zlecona niezależna ekspertyza,  która określi stan topoli. Jednocześnie  specjaliści będą na bieżąco monitorować sytuację.

W planach było usunięcie ponad 70 topoli przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa osób korzystających z infrastruktury nad jeziorem Długim.  Suche konary, spadając na ścieżkę rowerową i deptak, mogą zagrażać zdrowiu, a nawet  życiu spacerowiczów i rowerzystów. Rozrastające się korzenie uszkadzają z kolei  ścieżki i chodniki.

Topole wskazane  do wycinki, zostały posadzone około 80 lat temu. Drzewa rosnące nad brzegami jeziora Długiego wchodzą w tzw. wiek starczy około 60-70 roku życia, co  potwierdza  m.in. schnięcie  koron. Dlatego niezbędne jest zastąpienie  starych drzew nowymi.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, drzewa, wycinka
Młody mężczyzna wypadł z wieżowca w Olsztynie. 24-latek zginął na miejscu

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy na ulicy Osińskiego w Olsztynie. Z okna lub balkonu jednego z mieszkań na 10. piętrze wypadł młody mężczyzna. 24-latek zginął...

Zamknij
RadioOlsztynTV