Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Współpraca między Olsztynem a Gelsenkirchen będzie kontynuowana

W Zamku Kapituły Warmińskiej uczczono 30 lat współdziałania obu samorządów i strony zadeklarowały dalszą współpracę.

Trzy dekady współdziałania między samorządami minęły w zeszłym roku. Jednak wskutek rosyjskiej agresji na Ukrainę, dopiero teraz strony postanowiły symbolicznie uczcić okrągłą rocznicę nawiązania relacji.

Partnerzy w duchu integracji europejskiej dołożą starań, by trwale przyczyniać się do rozwoju współpracy gospodarczej, społecznej i kulturalnej, a także oświadczają, że są gotowi do kontynuowania bezpośrednich kontaktów między mieszkańcami obu miast, przedsiębiorcami, urzędami, instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi

– napisano w deklaracji kontynuowania współpracy między Gelsenkirchen a Olsztynem.

Gelsenkirchen to miasto liczące około 260 tysięcy mieszkańców. Leży blisko zachodniej granicy Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Obecna współpraca między miastami bazuje głównie na dzieleniu się osiągnięciami kulturalnymi i na wymianie młodzieży.

Poza uroczystościami w olsztyńskim zamku, na terenie 5 Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Krasickiego został odsłonięty mural autorstwa przedstawicieli street-artu obu miast. Natomiast na środę zaplanowano konferencję popularnonaukową, której motyw przewodni to „Różne oblicza Mikołaja Kopernika”.

Fot. olsztyn.eu

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, współpraca
Wilki w Lesie Miejskim. „To była tylko kwestia czasu”

Dotąd można je było spotkać w promieniu kilkunastu kilometrów od Olsztyna. Teraz pokazały się w Lesie Miejskim - mowa o wilkach, które zauważono w pobliżu mostu...

Zamknij
RadioOlsztynTV