Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wspólne działanie władz Olsztyna i UWM

Orkiestra dęta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Fot. Łukasz Węglewski

Powinniśmy działać razem – wtedy uda nam się osiągnąć zamierzone cele – podkreślają władze Olsztyna i senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Na spotkaniu ustalono, że powołane zostaną cztery zespoły robocze, które będą pracowały nad wspólnymi projektami, które mają dotyczyć: kultury, sportu, promocji miasta i ekologicznego budownictwa – wyjaśnia prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Rektor UWM – prof. Ryszard Górecki dodaje – że jednym z zadań będzie przekształcenie Uniwersyteckiej Orkiestry Dętej w zespół działający na terenie całego miasta.

00:00 / 00:00

Ustalono również, że Urząd Miasta i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski utworzą nowe Centrum Kultury i Sztuki. Będą starać się też o modernizację stadionu lekkoatletycznego w Kortowie.

Na UWM w przyszłym roku ma powstać 20 nowych kierunków – między innymi związanych z administracją publiczną. Specjaliści po tych studiach będą mogli znaleźć zatrudnienie np. w olsztyńskim ratuszu.

(kpias/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Piotr Grzymowicz, współpraca, Ryszard Górecki, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Nowe kieunki na UWM

20 nowych kierunków powstanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w kolejnym roku akademickim. Żacy rozpoczną naukę m. in. na kierunku łączącym administrację z informatyką i kontrola...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV