Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wspierali medyków, rozdawali prezenty jako Moro-Mikołaje. Pracowite święta żołnierzy WOT

Fot. 4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Prawie trzystu żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej było na służbie w okresie świątecznym.

W każdym batalionie powstały zespoły, które poświęciły czas kombatantom, osobom przebywającym z szpitalach oraz domach pomocy społecznej. Pomagały one kontaktować się z najbliższymi przez łącza internetowe, a mieszkańcy DPS-ów otrzymali prezenty gwiazdkowe – mówiła rzecznik prasowy Brygady Paulina Kucińska.

00:00 / 00:00

Paczki ze świątecznymi kartkami wykonanymi przez dzieci zostały przekazane również wszystkim kombatantom mieszkającym na Warmii i Mazurach.

Prawie 50 upominków trafiło do członków Regionalnego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny w Ełku, które z powodu pandemii nie mogło w tym roku zorganizować tradycyjnego spotkania. Przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej żołnierze WOT zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla dziewięciu ubogich rodzin oraz dla Domów Dziecka w Szymonowie, Lidzbarku i Kisielicach. Prezenty dostali także wychowankowie placówki „Mój Dom” w Ornecie, których odwiedzili Moro-Mikołaje – dodała Paulina Kucińska.

00:00 / 00:00

W czasie świąt żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej pełnili również służbę w szpitalach i wspierali policję w nadzorze osób przebywających na kwarantannie. Pobrali również ponad trzysta wymazów w punktach drive-thru w Olsztynie i Elblągu. Przy współpracy z Caritas Archidiecezji Warmińskiej czterysta paczek z ciepłym posiłkiem i upominkiem trafiło do najuboższych mieszkańców Olsztyna.

Każdego dnia w czasie Świąt Bożego Narodzenia w działania przeciwkryzysowe było zaangażowanych ponad 200 żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Fot. 4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w święta, pomoc, prezenty, wsparcie, terytorialsi
Bliższe Spotkania – 28.12.2020

Koronawirus – bezpieczeństwo, konkurs fotograficzny oraz kapsuła czasu - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska. Za nami święta Bożego Narodzenia. Wielu...

Zamknij
RadioOlsztynTV