Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wspierają kobiety z nowotworem piersi. Olsztyńskie Amazonki obchodzą 25-lecie istnienia

W tym czasie liczba członkiń stowarzyszenia zwiększyła się  z 30 do 180-ciu. Podstawowy cel stowarzyszenia jest od lat ten sam – pomoc kobietom, u których wykryto raka piersi i które przeszły operację.

Ochotniczki odwiedzają je w szpitalu, ale pomagają nie tylko tam.

Podstawowy cel to wspieranie kobiet po operacji. Ale jeśli zgłosi się do nas kobieta, która jeszcze nie przeszła operacji, ale ma już diagnozę, to udzielamy porad w naszym klubie, który jest czynny 5 dni w tygodni. Wspieramy tam nie tylko osoby dotknięte chorobą, ale też ich rodziny.

– mówi Zofia Zuba, wiceprezes Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonek. Dla kobiet po operacjach takie wsparcie jest bardzo istotne.

Dla mnie najtrudniejszy był czas po operacji. Człowiek myśli o śmierci, myśli, że chciałby doczekać się dorosłych dzieci, a może wnuki poznać. Spotkanie Amazonek, które przychodzą do szpitala i mówią, że są fajnymi dziewczynami, że funkcjonują, pracują, są matkami, babciami, to człowiek myśli sobie – no przecież można. Wcale się nie trzeba załamywać

– podkreśla pani Hanna Baszyńska.

Na początku olsztyńskie towarzystwo Amazonek liczyło około 30 osób, teraz 180.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rak piersi, stowarzyszenie
Społecznicy sprawią, że DK 51 będzie szybciej wyremontowana?

W Dywitach powstało stowarzyszenie, które chce jak najszybszej modernizacji DK 51 od Olsztyna do Bezled. W skład stowarzyszenia weszli przedsiębiorcy z sześciu gmin: Dywit, Dobrego Miasta,...

Zamknij
RadioOlsztynTV