Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wsparcie poszkodowanych przez ASF i wizja rozwoju regionalnego lotniska. O czym jeszcze dyskutował sejmik województwa?

fot. Przemysław Getka

250 tysięcy złotych z budżetu województwa miałoby trafić do hodowców poszkodowanych ASF. Taką uchwałę zaproponowali radni Prawa i Sprawiedliwości na wtorkowej sesji sejmiku województwa. Radni wysłuchali również nowego prezesa lotniska w Szymanach.

Uchwała wzbudziła długą dyskusję, ale ostatecznie przeszła, bo radni koalicji wstrzymali się od głosu.

Mimo różnic politycznych cały sejmik docenił potrzebę pomocy poszkodowanych rolnikom. Doceniamy to, że radni PSL i PO wstrzymali się, umożliwiając uzyskanie pozytywnego rezultatu

– przyznał Grzegorz Kierozalski, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Zdaniem wicemarszałka Marcina Kuchcińskiego z PO opinia prawna dotycząca tej uchwały była druzgocąca.

Mamy obawy, że nie będzie efektywna, bo nie ma w niej zapisu, komu miałaby należeć się taka pomoc – jakim rodzinom z jakich gmin. Dlatego wstrzymaliśmy się od głosu, bo mamy świadomość, że to duży problem dla hodowców trzody chlewnej nie tylko z naszego województwa.

00:00 / 00:00

Ponadto na sesji sejmiku swoją koncepcję rozwoju lotniska w Szymanach zaprezentował nowy prezes zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Marcin Wójcik – o wrażeniach na jej temat opowiedział Marcin Kuchciński.

Pan prezes zaprezentował bardzo wnikliwą analizę i dosyć szczegółowo przedstawił sytuację. Myślę, że był dosyć przekonywujący w swoich tezach, bo w zasadzie wszyscy radni gratulowali prezentacji, ale również wizji zarządu województwa, którą prezes realizuje jeśli chodzi o lotnisko.

00:00 / 00:00

Grzegorz Kierozalski potwierdza, że wizja nowego prezesa lotniska w Szymanach spodobała się także opozycji.

Jest to osoba wysoce kompetentna, ma pomysł na to lotnisko, które obecnie mierzy się z pewnym kłopotem ze względu na COVID-19 i trudno się zbilansować z uwagi na to, że cały ruch lotniczy w świecie jest w kryzysie.

00:00 / 00:00

Radni podsumowali i dyskutowali także o ruchu turystycznym w 2020 roku i w pierwszym półroczu tego roku w kontekście pandemii. Rozmawiano o przyszłości przewozów regionalnych, jak również o zmianach w budżecie. Decyzją radnych przyznano pomoc pogorzelcom z Barcian.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w lotnisko, radni, dofinansowanie, uchwała, afrykański pomór świń, sejmik województwa, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Nowy sprzęt do nauki zdalnej. Z pomocy ministerstwa mogą skorzystać także mieszkańcy miast

Ministerstwo Cyfryzacji wesprze sprzętem komputerowym uczniów z rodzin pracowników dawnych PGR-ów. Według badań, to właśnie te osoby są najbardziej dotknięte wykluczeniem cyfrowym. Pokazała to pandemia, kiedy...

Zamknij
RadioOlsztynTV