Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Siła uderzenia rozerwała auto na pół

Fot. Policja

O niesamowitym szczęściu może mówić 61-letni kierowca, który na leśnym i oblodzonym odcinku drogi wpadł w poślizg. Chociaż siła uderzenia była tak duża, że auto rozerwało na pół, to mężczyźnie nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 513 pomiędzy miejscowościami Runowo i  Babiak na trasie Lidzbark Warmiński-Orneta. Kierujący pojazdem na prostym odcinku leśnej drogi wpadł w poślizg, a następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni, dachował  i uderzył w przydrożne drzewa. Siła uderzenia była tak duża, że auto porozpadało się na kawałki, a części karoserii oderwały się od ramy.

Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało i opuścił auto o własnych siłach. 61-latek za zdarzenie drogowe został ukarany mandatem.

Ze względu na różnice temperatur w ciągu dnia, zmienia się sytuacja na drogach, czarny asfalt miejscami zamienia się w tzw. „szklankę”.  Szczególnie niebezpiecznymi miejscami stają się lasy, mosty, wzniesienia. Policjanci apelują o szczególną ostrożność. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

Autor: KWP w Olsztynie
Redakcja: A. Podbielska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, policja, droga, ślisko
Z Rucianego-Nidy do Wejsun inną drogą. Utrudnienia związane są z budową śluzy Guzianka II

Od 1 lutego przejazd na trasie z Rucianego-Nidy do Wejsuny będzie niemożliwy. Ruch zostanie poprowadzony drogą nr 58, w kierunku Pisza i kolejno drogą powiatową numer...

Zamknij
RadioOlsztynTV