Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wonder Woman 1984

Czekałem na ten film i doczekałem się. Po pierwsze czekałem na Gal Gadot, aktorkę rodem z Izraela, która kolejny już raz wcieliła się w rolę Wonder Woman.

Doczekałem się i już – nic więcej poza urodą Gadot i dobrym tempem filmu. Produkcja najzwyczajniej w świecie mnie rozczarowała i znudziła, ale obejrzałem do końca, czym sam się zdziwiłem. Bo akcja tu marna – Gadot walczy z bogaczem, który chce podbić świat, skłócić przy okazji mocarstwa, spełnić marzenia wszystkich mieszkańców Ziemi – ogólnie bzdura do kwadratu.

Tego złego łotra, który jednak ma uczucia, gra Pedro Pascal. Znany Państwu z „Gry o tron” i tam był dużo lepszy. Tu był absolutnie bezbarwny, pozbawiony prawdziwych emocji. Świat lat 80. przedstawiono nieco karykaturalnie, pobieżnie poprzez straszną modę – ciuchy wtedy były fatalne, trochę muzyki i ówczesnej architektury i gadgetów. Przyznam się Państwu do tego, że jestem absolutnie na bakier z modą, od 15 roku życia chodzę tak samo ubrany – klasyczne jeansy, koszula w kratę lub jeansowa, bluza i wojskowa – amerykańska kurtka, zamszaki oczywiście. Więc takie numery jak moda w stylu Miami Vice nigdy mnie nie dotknęła, poczułem się trochę lepiej niż zwykle. Tyle i już.

Wracając do filmu, wiem, że Amerykanie przywykli do tego, że superbohaterowie rozwiązują za nich wszystkie problemy, ale drodzy moi nie tędy droga. Trzeba samemu szukać rozwiązań w prawdziwym życiu i w popkulturze. Film oczywiście jest do oglądania, jest taki sam jak każdy inny z tego uniwersum. Wiem, że młodzi widzowie są przyzwyczajeni do takich filmowych opowieści, wiem, że wydaje się worki złota na takie produkcje i kolejne worki złota na ich promocję.

Tym razem wyszło słabo, koronawirus, kina zamknięte, film przeleżał się w magazynie, trochę przybladł i publiczność wyłącznie telewizyjno-strumieniowa. Zabrakło wielkiego ekranu i tej przygody jaką jest wyprawa do kina. To zdecydowanie by pomogło, tak otrzymaliśmy kolejny przygodowy film o walce dobra ze złem i tyle i więcej nic. Tylko ta Gal Gadot, jednak było warto.

Kinoman

ZOBACZ TAKŻE

  • Wonder WomanWonder Woman Chciałem obejrzeć ten film i stało się. Obejrzałem i jestem z tego zadowolony. Tak, […]
  • Renee ZellwegerRenee Zellweger Są tacy aktorzy, którzy zaskakują mnie od zawsze, po prostu jestem zaskoczony ich […]
  • O wszystko zadbamO wszystko zadbam Dawno nie widziałem filmu, który by sprawił na mnie tak złe wrażenie, po prostu nie […]
  • Na wakacje… do Nowego JorkuNa wakacje… do Nowego Jorku Łatwo powiedzieć, łatwo napisać, trudniej zrealizować. Znam parę osób, które wybrały […]
Przeczytaj poprzedni wpis:
W Ełku i Piszu powstaną nowe punkty szczepień masowych

Liderzy pod względem liczby szczepień na Mazurach, czyli Ełk i Pisz, przygotowują się do szczepień masowych. Oba samorządy w porozumieniu ze szpitalami wytypowały już dodatkowe punkty....

Zamknij
RadioOlsztynTV