DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Wojskowi i cywilni strzelcy wyborowi rywalizowali w Orzyszu

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczyli w Długodystansowych Zawodach Strzeleckich EAST BULLET HOLES. Były to pierwsze takie zawody w północno-wschodniej Polsce.

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu rywalizowali ze sobą wojskowi i cywilni strzelcy wyborowi. W zawodach strzeleckich udział wzięło ponad 200 zawodników, z czego 50 z nich to żołnierze z różnych jednostek wojskowych z całej Polski. Zawody rozegrane zostały na dystansach 300, 600 i 800 metrów.

W klasyfikacji generalnej trzecie miejsce zajął kapral Paweł Jastrzębski z 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wysoką 13 pozycję zajął również sierż. Grzegorz Strękowski. Trójbój odbył się na strzelnicy czołgowej w Orzyszu.

Międzynarodowe Długodystansowe Zawody Strzeleckie zorganizowała 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana oraz Fundacja Oręż.