Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojsko zamyka odcinek drogi pomiędzy Nidzicą a Wielbarkiem

Przez najbliższe dwa tygodnie wojsko zajmuje odcinek drogi wojewódzkiej nr 604 pomiędzy Nidzicą a Wielbarkiem. Chodzi o kilkukilometrowy pas tzw. drogowego odcinka lotniskowego.

To fragment trasy przystosowany do startów i lądowań wojskowych samolotów. Jak powiedział nam Tomasz Piotrowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, pomiędzy 18 września a 3 października przejazd tym odcinkiem nie będzie możliwy.

Dojazd do tego miejsca będzie możliwy zarówno od Nidzicy, jak i Wielbarka. Natomiast przejazd przez sam drogowy odcinek lotniskowy nie jest możliwy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie proponuje objazd w Nidzicy przez Jedwabno do Wielbarka i z Wielbarka przez Jedwabno do Nidzicy

– przekazał.

Jak czytamy w komunikacie zespołu prasowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – wojsko przeprowadzi tam ćwiczenia pod kryptonimem ROUTE 604. Scenariusz ćwiczeń przygotowywany jest tak, aby jak najbardziej przypominał rzeczywistą sytuację.

Głównym celem jest doskonalenie zdolności dowodzenia oraz indywidualnych umiejętności dowódców i żołnierzy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

zamknięty odcinek DW604

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, zamknięta droga
„Pioruny” na pikniku wojskowym w Dobrym Mieście

Pokaz sprzętu wojskowego w Dobrym Mieście. Piknik wojskowy z udziałem żołnierzy z 16. Dywizji Zmechanizowanej zorganizowano w kolejną rocznicę agresji ZSRR na Polskę z 17 września...

Zamknij
RadioOlsztynTV