Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojsko zabrało MIGa 29, który rozbił się w Sakówku koło Pasłęka. Wrak trafi do bazy lotnictwa taktycznego w Malborku

Fot. M. Lewiński

Wciąż trwają ustalenia przyczyn wypadku MIGa 29, który na początku lipca rozbił się w Sakówku koło Pasłęka. Zginął 33-letni pilot samolotu. Dzisiaj zabrano wrak maszyny.

Na miejscu był Marek Lewiński.

Widzę dwa ogromne podnośniki wojskowe. Kilkadziesiąt minut temu (samolot) został podzielony na kilka części i przeniesiony na ciężarówkę z platformą. Obserwujemy, jak żołnierze cały czas krzątają się wokół wraku. Trwają ostatnie prace. Jak informuje prokuratura wrak trafi do bazy lotnictwa taktycznego w Malborku. Tam zostanie poddany kolejnym badaniom, bo kilkunastodniowe oględziny na miejscu wypadku nie przyniosły pożądanego rezultatu. Przez kilkanaście dni żandarmeria wojskowa cały czas obstawiała to ogromne pole w Sakówku. Do wraku nie można było podejść. Teraz mieszkańcy w końcu będą mogli korzystać z drogi, która prowadzi niemalże bezpośrednio od trasy krajowej numer 7.

Według specjalnego komunikatu Ministerstwa Obrony samolot uderzył o ziemię i stanął w płomieniach. Okoliczności katastrofy lotniczej bada Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Do tragedii doszło w trakcie wykonywania nocnych lotów. Miejsce katastrofy zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu. Prokuratorzy zabezpieczają wszystkie ślady i dowody, by dokładnie i wszechstronnie wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Czynności prowadzone są przez dwóch prokuratorów z Działu do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe w Olsztynie. Na miejscu zdarzenia pracuje też trzech prokuratorów z Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W Zakładzie Medycyny Sądowej prokurator z udziałem biegłego lekarza przeprowadzą sekcję zwłok zmarłego pilota. Postępowanie zostało objęte nadzorem Departamentu do Spraw Wojskowych Prokuratury Krajowej.

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, wypadek, samolot, mig
Wypadek w Kazimierzowie koło Elbląga. Nie żyje jedna osoba

Policjanci odblokowali trasę krajową nr 7 z Warszawy do Gdańska. Wczesnym popołudniem w Kazimierzowie koło Elbląga, podczas wyprzedzania, opel vectra zderzył się czołowo z ciężarówką. 60-letni...

Zamknij
RadioOlsztynTV