Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Województwo ma budżet na przyszły rok

Radni sejmiku przegłosowali zaproponowany przez zarząd województwa projekt budżetu, będzie on wynosił 1 mld 237 mln zł.

Przyszłoroczny budżet jest o większy od tegorocznego o 28 mln zł. W przyszłorocznym budżecie o 7% wzrosną dochody województwa. Deficyt wyniesie 108 mln zł. Na wydatki bieżące przeznaczonych zostanie 34% budżetu, jest to spadek o 6% w stosunku do roku bieżącego, a na wydatki majątkowo-inwestycyjne przeznaczonych zostanie 66% budżetu i jest to wzrost o 6% w stosunku do tego roku.

Zadłużenie województwa na koniec przyszłego roku ma wynosić około 340 mln zł. Zdaniem marszałka województwa Jacka Protasa jest to budżet proinwestycyjny i prorozwojowy. – Założeniem budżetu jest pełna realizacja projektów unijnych z wykorzystaniem środków własnych – mówił Protas.

Priorytetem mają być inwestycje drogowe, szczególnie dokończenie tych już rozpoczętych. Za przyjęciem budżetu głosowali radni PO, PSL i SLD. Radni PiS wstrzymali się od głosu.(as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budżet, województwo
Budżet Elbląga uchwalony

Elbląscy radni przyjęli budżet miasta na przyszły rok. To niespełna 600 mln złotych. Po gorącej dyskusji "za" planem finansów zagłosowało 15 radnych, siedmiu było przeciw, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV