Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda przekonywał samorządowców z Olsztyna do reformy oświaty

Wojewoda rozmawiał z samorządowcami o reformie oświaty

W całym województwie trwają spotkania dotyczące reformy edukacji z różnymi środowiskami, związanymi z edukacją. Organizuje je wojewoda warmińsko-mazurski wspólnie z kuratorium oświaty. Po Elblągu, Lidzbarku Warmińskimi i Działdowie, przyszedł czas na samorządowców z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Po tych czterech spotkaniach można wysnuć wniosek, że samorządy mają gotowe plany przekształcenia swoich placówek. Np. w Olsztynku został powołany zespół, który zdecydował, że będą tam dwie szkoły podstawowe. Z kolei w Barczewie jest problem natury technicznej. Burmistrz Lech Jan Nitkowski obawia się, że rodzice będą protestować, bo do tej pory jest tam nowoczesne gimnazjum i stara, wymagająca remontu szkoła podstawowa. Po przekształceniu gimnazjum w podstawówkę, nikt nie będzie chciał posłać dzieci do starej szkoły.
A dziś już wiadomo, że Sejm skierował do komisji projekty ustaw, wprowadzające reformę edukacji. Natomiast wnioski Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej o odrzucenie tych projektów przepadły w głosowaniu.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

(dgrzym/podbiel)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w edukacja, samorządy, gimnazja
Reforma oświaty tematem spotkań z samorządowcami

Zmiany związane z reformą oświaty - to temat spotkań, które z udziałem wojewody Artura Chojeckiego odbyło się w Ełku, a z udziałem wicewojewody Sławomira Sadowskiego w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV