Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Szalkiewicz: nagranie Wilka, to nie dzieło służb

Wojciech Szalkiewicz, fot. A. Socha

Tak zwane taśmy Wilka mogą mieć odwrotny skutek do zamierzonego – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn dr Wojciech Szalkiewicz.

Na finiszu kampanii wyborczej w Elblągu, w internecie opublikowano nagranie, które ma skompromitować kandydata PiS. W kilkunastominutowym nagraniu, w którym jednym z mówców jest Jerzy Wilk, padają m.in. wypowiedzi sugerujące, że Prawo i Sprawiedliwość miało związek ze współfinansowaniem kampanii referendalnej. Rozmowa przeplatana jest wulgaryzmami.

Takie nagrania mogą mieć wpływ na wynik wyborów, ale raczej ich skuteczność jest wątpliwa – tak uważa politolog z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej Informatyki i Zarządzania, specjalista od marketingu politycznego Wojciech Szalkiewicz.

Jerzy Wilk w rozmowie z Radiem Olsztyn stwierdził, że nagranie zostało zmanipulowane, a od nagrania odcina się rywalka Wilka w niedzielnych wyborach Elżbieta Gelert z Platformy Obywatelskiej. (wch/as)

Z Wojciechem Szalkiewiczem rozmawia Leszek Cimoch:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wilk, szalkiewicz
Kaczyński wspiera Wilka

W tym mieście padnie odpowiedź na pytanie: „zostawić to, co było, czy coś zmienić”- mówił w Elblągu prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński przyjechał do Elbląga...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV