Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Szalkiewicz: Arogancja i ignorancja owocują klęską wyborczą

dr Wojciech Szalkiewicz, fot. A.Socha

Arogancja i ignorancja owocują klęską wyborczą – ocenił kampanię prezydencką gość Porannych Pytań Radia Olsztyn dr Wojciech Szalkiewicz, politolog z Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego, autor książki o manipulacji politycznej.

Zdaniem politologa Bronisław Komorowski przegrał I turę, gdyż uznał, że reelekcja należy mu się z automatu. Z tego samego powodu przegrał reelekcję prezydent Francji Sarkozy z Hollandem.

Gość Porannych Pytań ocenił, iż Andrzej Duda prowadzi rozsądną kampanię, bez fajerwerków, ale umiejętnie korzysta z błędów sztabu Bronisława Komorowskiego i na tle konkurenta wypada zdecydowanie lepiej.

W dzisiejszej debacie kandydatów na prezydenta nie będzie nokautów – tak przewiduje politolog.

Bronisław Komorowski i Andrzej Duda spotkają się w drugiej i ostatniej telewizyjnej debacie w TVN. Będą trzy bloki tematyczne. Pytania mają dotyczyć polityki krajowej i zagranicznej, a także spraw gospodarczych i społecznych. Początek o 19:25.

(wchr/as)

 

 

Z Wojciechem Szalkiewiczem rozmawia Leszek Cimoch:

00:00 / 00:00

(as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory
Posłowie PO namawiali do głosowania

Na finiszu kampanii politycy PO namawiają do głosowania na Bronisława Komorowskiego. W Olsztynie do oddania na niego głosu w II turze namawiała posłanka Beata Bublewicz. Przekonywała,...

Zamknij
RadioOlsztynTV