Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski: Poziom emocji w debacie publicznej jest w tej chwili zbyt wysoki

Wojciech Kossakowski. Fot. Facebook

„Emocje nie są ukierunkowane w stronę, w którą powinny” – uważa Wojciech Kossakowski, warmińsko – mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości. W Porannych Pytaniach  odniósł się w ten sposób do incydentu, w którym ktoś wybił szybę w jego samochodzie.

Zdaniem posła, emocje związane z polityką są często niepotrzebnie podgrzewane. Jak mówi – można je wyrażać łagodniej, wymieniając opinie – na przykład w internecie.

Można swoją opinię, swoje zdanie wyrażać w inny sposób, a nie poprzez działania, które mają na celu czy to uszkodzenie mienia, czy nawet spowodowanie zagrożenia życia. Wydaje mi się, że jest tak dużo miejsca w polityce, że można te kwestie omawiać, dyskutując, czy nawet wpisując swoje opinie pod postami na Facebooku.

– uważa Wojciech Kossakowski. Parlamentarzysta ma również nadzieję, że świąteczna atmosfera udzieli się także językowi debaty publicznej.

Trzeba się uderzyć w pierś, żebyśmy wszyscy razem potrafili zrozumieć to, że nie można dzielić, ale łączyć Polaków.

Posłuchaj całej rozmowy z Wojciechem Kossakowskim

A.Piedziewicz / M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Jerzy Wilk: mam nadzieję, że w sprawie reformy sądownictwa dojdzie do kompromisu

Każdy, kto miał do czynienia z prawem, dochodzi do wniosku, że reformy sądownictwa w Polsce są potrzebne. Spór jest tylko o zakres tych reform.- powiedział w...

Zamknij
RadioOlsztynTV