Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wody Polskie: na Warmii i Mazurach zebraliśmy 10 ton śmieci. Wody to nie śmietnik!

Wody Polskie rozpoczęły kampanię edukacyjną „Wody to nie śmietnik”. Ma ona zwrócić uwagę na problem masowego zanieczyszczania polskich rzek i jezior.

Dotyczy to szczególnie sezonu wiosenno-letniego, kiedy tłumy turystów przyjeżdżają np. na Warmię i Mazury – mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Tylko w ubiegłym sezonie letnim pracownicy Wód Polskich na Warmii i Mazurach zebrali 10 ton śmieci. Szacuje się, że rocznie nad polskimi rzekami i zbiornikami wodnymi pojawia się kilka tysięcy ton śmieci. Stąd apel: wody to nie śmietnik. Należy reagować, gdy widzimy, że ktoś zanieczyszcza rzeki i jeziora. Najlepiej wtedy zadzwonić na numer alarmowy 112

– podkreśla Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Wody Polskie zachęcają również wszystkich do organizowania akcji sprzątania oraz edukowania i informowania o tym, aby nie śmiecić i nie zanieczyszczać rzek i jezior.

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmieci, Wody Polskie
Od prawie roku mieszkańcy domagają się sprawiedliwego systemu naliczania opłat za śmieci

Prawie od roku grupa ełczan w każdą środę protestuje przed ratuszem. Domagają się sprawiedliwego systemu naliczania opłat za wywóz odpadów. Teraz dla rodzin jedno i dwuosobowych...

Zamknij
RadioOlsztynTV