Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Włodarze z Mazur zarobią więcej. Mieszkańcy zapłacą wyższe podatki

Włodarze trzech mazurskich miast będą więcej zarabiać. Mieszkańcy zapłacą natomiast wyższe podatki. Na sesjach rad miejskich w Ełku, Piszu i Giżycku radni podjęli, budzące duże emocje, uchwały.

Radni Ełku i Pisza ustalili wynagrodzenie prezydentów miast w maksymalnej, przewidzianej w ustawie, wysokości. Prezydent Ełku oraz burmistrz Pisza będą teraz zarabiali nieco ponad 20 tysięcy złotych. Nieco mniej hojni byli radni Giżycka. Burmistrz miasta nad Niegocinem otrzyma prawie 18 tysięcy złotych pensji.

Więcej dostaną również radni Pisza. Dieta podstawowa wzrosła tam z 725 do 1 160 złotych. Radni Giżycka nie zajmowali się sprawą diet. Natomiast z podwyżki zrezygnowali radni największego mazurskiego miasta Ełku.

W Ełku zdecydowano o podniesieniu podatków od nieruchomości. Opłata za mieszkanie wzrośnie o 27 procent, za lokal przeznaczony na działalność gospodarczą o 12 procent, zaś od środków transportu o 6 procent.

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, pieniądze, Ełk, Pisz, zarobki, podatki, podwyżki
Kolejna edycja kampanii przeciwko przemocy w Ełku

Już po raz 9. w największym mazurskim mieście - Ełku - ruszyła kampania przeciwko przemocy "Biała Wstążka". Przez najbliższe dwa tygodnie zarówno w Miejskim Ośrodku Pomocy...

Zamknij
RadioOlsztynTV