Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Władze gminy Tolkmicko wprowadzają oszczędności

Ratusz w Tolkmicku, fot. urząd miasta

Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa nie zatwierdziła budżetu gminy Tolkmicko, później programu naprawczego, a ostatecznie sama przygotowała budżet.

Burmistrz liczył na kredyt w wysokości 2 milionów złotych. Kredytu nie ma i teraz trzeba znaleźć potrzebne pieniądze. Będziemy szukali wszystkich możliwości oszczędzania – zapewnia burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz.

00:00 / 00:00

Oszczędności mają dotyczyć także oświaty. Już wiadomo, że o 40% zmniejszony zostanie budżet np. miejsko-gminnego ośrodka kultury. Wiele wskazuje na to, że nie obejdzie się tam bez zwolnień.

Na temat oszczędności debatowali radni, którzy musieli dokonać wewnętrznych przesunięć w budżecie przygotowanym przez RIO. Pojawiły się propozycje, że obniżą oni swoje diety, jeśli obniżone zostaną pensje urzędników i burmistrzów. Wiceburmistrz Józef Zamojcin powiedział, że już w styczniu obniżył swoją pensję o 500 złotych.

 

(mdetm/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko
Budżet Tolkmicka zależy od Regionalnej Izby Obrachunkowej

Nie gmina, ale Regionalna Izba Obrachunkowa przygotowuje budżet Tolkmicka. Wcześniej RIO odrzuciła, przygotowany przez władze Tolkmicka, program naprawczy. Izba nie zgodziła się na to, aby gmina...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV