Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wizyta młodzieży na trójstyku

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Harcerze i uczniowie odwiedzili granicę polsko-rosyjsko-litewską. W rejonie znaku granicznego Wisztyniec harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez Polską Straż Graniczną.

Funkcjonariusze opowiedzieli młodzieży o swojej pracy, zadaniach i uprawnieniach formacji. Dodatkowo młodzi goście wzięli udział w szkoleniu na temat bezpiecznego przebywania w strefie nadgranicznej.

Znak graniczny Wisztyniec jest atrakcją turystyczną, w rejonie której często dochodzi do przekraczania granicy wbrew przepisom. Młodzież dowiedziała się o przebiegu granicy państwowej, przepisach porządkowych obowiązujących w strefie nadgranicznej oraz o tym jak zachowywać się w rejonie Trójstyku. W związku z tym strażnicy przypomnieli młodym ludziom i ich opiekunom o konsekwencjach karnych w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych.

 

(apod/SG)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, straż graniczna, harcerze
Strażnicy Graniczni z Warmii i Mazur pobiegli Tropem Wilczym

Funkcjonariusze z Grzechotek, Braniewa, Olsztyna, Bań Mazurskich, Gołdapi i Dubeninek oraz z komendy oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie uczestniczyli w biegach poświęconych Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odbyły...

Zamknij
RadioOlsztynTV