Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirus HPV i rehabilitacja po przejściu COVID-19

Wirus HPV odpowiada w większości przypadków za raka szyjki macicy. Na czym polega profilaktyka zakażeń? Posłuchaj audycji Na zdrowie.

Marsze, treningi relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe, inhalacje między innymi na takie świadczenia mogą liczyć osoby, które przechorowały COVID-19 i kwalifikują się do programu rehabilitacji. Kto może być objęty programem oraz jak przebiega leczenie mówią Michał Szalecki – fizjoterapeuta ze Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie, Magdalena Mil z Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie oraz pani Iwona, która dzięki pomocy specjalistów stanęła na nogi i zaczęła samodzielnie się poruszać.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Główną przyczyną raka szyjki macicy jest wirus HPV. Co roku około 3500 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a połowa z nich umiera. W Australii dzięki powszechnym szczepieniom niemal wyeliminowano ten nowotwór. Wirus brodawczaka ludzkiego występuje również u mężczyzn. Jakie jeszcze choroby wywołuje, czy warto zrobić test na obecność wirusa, kiedy warto się zaszczepić? Posłuchaj rozmowy z ginekologiem Zbigniewem Szarejko.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Audycji pt. Na Zdrowie można słuchać w Radiu Olsztyn w każdą sobotę po godzinie 9. Zaprasza Agnieszka Lipczyńska.

 

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, nowotwór, rak, rak szyjki macicy
W Elblągu rusza program Wczesnego Wykrywania Raka Płuc. Bezpłatne badania pomogą nie tylko palaczom

Ruszył Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuca. Jest kierowany do palaczy lub osób, które rzuciły nałóg. W regionie elbląskim koordynatorem badań jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV