Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirtualne bilety mają ułatwić życie pasażerom i przynieść oszczędności. Olsztyn wprowadza nowe rozwiązania

Fot. MPK Olsztyn

W olsztyńskich autobusach i tramwajach nie kupimy już biletu za gotówkę. Biletomaty w pojazdach miejskiej komunikacji działają tylko na kartę.

Wprowadzono za to nową usługę – bilet wirtualny. Zakład Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie tłumaczy to modernizacją usług w miejskiej komunikacji, która ma ułatwić życie pasażerom i przynieść oszczędności związane z eksploatacją biletomatów.

Jak wyjaśnia rzecznik ZDZiT-u Michał Koronowski, obecnie pasażer ma w autobusie czy tramwaju dwie możliwości: kupić bilet tradycyjny, który potem skasuje w kasowniku, albo kupić bilet wirtualny, który zostanie zakodowany na karcie płatniczej. W obu przypadkach można zapłacić wyłącznie kartą.

Michał Koronowski zapewnia, że zakup biletu wirtualnego jest szybki i bardzo prosty. Mogą to być bilety jednorazowe, albo czasowe. Z takim czasowym biletem można przesiadać się na inne linie. Podczas kontroli, przedstawiamy kartę płatniczą, na której jest zakodowany bilet.

Za gotówkę można nadal kupić bilety w biletomatach stacjonarnych na przystankach i w kioskach.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, Olsztyn, bilet, karta
Kolejne szpitale rozpoczęły szczepienia przeciwko COVID-19. Akcja prowadzona jest m.in. w Giżycku, Ełku, Iławie i Mrągowie

Część placówek szczepi pracowników medycznych już od końca ubiegłego roku, w pozostałych akcja szczepień właśnie rusza. Dziś w regionie zaszczepiono kilkaset osób. Olsztyn - szpital MSWiA...

Zamknij
RadioOlsztynTV