Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wilczy Szaniec w jednej ze słynnych gier komputerowych

Jedną z aren rozgrywki będą bunkry inspirowane Wilczym Szańcem. Fot. Youtube

Twórcy słynnej gry Call of Duty potwierdzili, że w najnowszym dodatku gracze będą mogli wybrać mapę wzorowaną na Wilczym Szańcu w Gierłoży koło Kętrzyna. Jednym z głównych punktów wirtualnej rzeczywistości, ma być bunkier podobny do tego, w którym przeprowadzono zamach na Adolfa Hitlera.

Jak mówi Dennis Adams z zespołu twórców gry, akcja najnowszej części gry będzie się toczyła między innymi w Prusach Wschodnich. Pierwsza mapa nosi nazwę Valkyrie i jest oparta na kompleksie Wilczego Szańca.

To właśnie tam doszło do zamachu na Hitlera i wielu wysokich rangą niemieckich oficerów (…). Najważniejsze są trzy główne bunkry. Jest przy nich sporo broni maszynowej, a wokół czają się snajperzy.

– możemy usłyszeć w oficjalnym zwiastunie gry (od 1:22)

Producenci na początku trailera przypominają, że gra jest przeznaczona dla widzów pełnoletnich. Najnowsza edycja popularnej „strzelanki” ma się pojawić w sklepach pod koniec stycznia.

M.Świniarski (źródło: Callofduty.com)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wilczy Szaniec
Przez 20 lat zarobili krocie na Wilczym Szańcu. Jednak nie zapłacą 4 milionów złotych dzierżawy

Przez ponad dwadzieścia lat, kompleksem bunkrów dawnej kwatery Adolfa Hitlera w Gierłoży koło Kętrzyna zarządzała prywatna spółka. I mimo, że prowadzenie biznesu w tym miejscu gwarantowało...

Zamknij
RadioOlsztynTV