Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wieżowiec przy olsztyńskim dworcu zamieni się w centrum handlowe?

Fot. Łukasz Węglewski

Wieżowiec przy olsztyńskim dworcu sprzedany. Jak twierdzi spółka Retail Provider, to ważny krok w kierunku budowy centrum handlowego w tamtym miejscu.

Spółka Retail Provider jest właścicielem dworca PKS w Olsztynie, teraz podpisała umowę kupna wieżowca, który należał do Przewozów Regionalnych. Ta transakcja ma umożliwić rozpoczęcie prac przy budowie obiecywanego od lat centrum handlowego.

To jest jeden z warunków, który musiał zostać spełniony, byśmy mogli myśleć o realizacji dalszych planów, bo jest to ważny punkt na mapie tego miejsca. Ta transakcja na pewno nas przybliża do realizacji naszej inwestycji

– mówi prezes Retail Provider Rafał Twarowski.

00:00 / 00:00

Sam wieżowiec zostanie zburzony, w jego miejscu ma powstać hotel. Cała inwestycja ma być prowadzona w porozumieniu z PKP, które planują budowę nowego dworca kolejowego. Retail Provider twierdzi, że odpowiednie porozumienie ma zostać podpisane w ciągu najbliższych miesięcy. Sama budowa może ruszyć najwcześniej w roku 2020.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, centrum handlowe, Retail Provider, Dworzec Główny, wieżowiec
Nowy przystanek na kolejowej mapie Olsztyna. Podróżni łatwiej dojadą do centrum miasta

Łatwiejszy dojazd do pracy czy szkoły - mieszkańcy Olsztyna zyskali nowy przystanek kolejowy - Olsztyn Śródmieście, który powstał w ramach modernizacji linii Olsztyn - Działdowo. Jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV