Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, jakie nakrycia głowy będą najmodniejsze wiosną i latem

Fot: PAP/EPA.

W rok 2021 królować będą akcesoria. Dużo uwagi poświęcone zostanie także nakryciom głowy. Już dziś warto zastanowić się, które z nich chcemy mieć w swojej garderobie. Styliści przedstawiają swoje wytyczne.

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych nakryć głowy w nadchodzących miesiącach będzie tzw. bucket hat. Choć może przywodzić na myśl dość zabawny kapelusz, który obowiązkowo, obok kamizelki, posiada każdy szanujący się wędkarz, może również przywodzić na myśl oldschoolowy styl uliczny rodem z lat 90. Tradycyjnie noszony latem, ma też i zimową wersję (wykonaną z ciepłych polarowych materiałów). M.in. dom mody Dior uczynił z niego obowiązkowy zimowy dodatek, po który sięgnęły Jennifer Lopez czy Kylie Jenner.

Kolejny fason, który powróci do łask, to tzw. baker boy cap, czyli model, który nieco przypomina czapkę gazeciarza, ale może również przywodzić na myśl czapkę piekarza. Kiedyś to nakrycie głowy było nieodłącznym elementem stylu Britney Spears, Jennifer Lopez czy Christiny Aguilery. Dziś po ten modowy klasyk sięgnęła Katie Holmes. A warto przyjrzeć się jej stylowi, bo niejednokrotnie okazywało się, że świetnie wyczuwa nadchodzące trendy.

Miłośnicy nieco bardziej ekscentrycznych propozycji z pewnością pokochają model nakrycia głowy, który w swojej kolekcji zaproponowała Nina Ricci. Nieco przerysowany, oversizeowy melonik w chabrowym kolorze – żaden miłośnik mody nie przejdzie obok takiego kapelusza obojętnie.

Do łask powrócą też fedory, kapelusze z szerokim rondem. Nakrycia głowy, które szybko przywołują w naszej pamięci klatki z filmu „Pożegnanie z Afryką” – czapki z szerokim miękkim rondem wywinięte z przodu do góry. Tak, aby nie zasłaniały nam widoków. Takie właśnie propozycje na nadchodzący sezon przygotował Jason Wu.

Latem zaś na piedestale znajdą się daszki. Takie nakrycia głowy pojawiły się na wybiegach Fendi i Versace. Daszki mogą okazać się albo elementem bardzo prostej, stonowanej stylizacji, albo wręcz przeciwnie, mogą być barwnym przełamaniem jeśli postawimy na daszki w stylu disco – barwne, krzykliwe lub w ciekawe wzory.

Autor: mdn/moc (pap life)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Posłowie Zbigniew Ziejewski i Robert Gontarz dyskutowali o szczepieniach poza kolejnością w regionie

Przyjęcie szczepionki przez starostę szczycieńskiego Jarosława Matłacha poza kolejnością w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn komentowali posłowie: Zbigniew Ziejewski z PSL-u i Robert Gontarz z PiS-u. Przypomnijmy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV