Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, ile wyniosła stopa bezrobocia w grudniu. Warmińsko-Mazurskie na czele niechlubnego zestawienia

Fot. Fotolia.com

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w grudniu ubiegłego roku 5,2 procent – wynika z szacunków resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Oznacza to, że w porównaniu do listopada wzrosła o 0,1 punktu procentowego.

Wzrost zanotowano w dwunastu województwach – w przedziale od 0,1 do 0,3 punktu procentowego. Najwyższy był w województwach: warmińsko-mazurskim i opolskim. Wskaźnik bezrobocia w końcu zeszłego roku był niższy niż w końcu 2018 roku o 0,6 punktu procentowego – powiedziała minister Marlena Maląg:

Bezrobocie lekko wzrosło, obecnie stopa bezrobocia wzrosła o 5,2 procent. Natomiast jest to najniższy wskaźnik, jeśli chodzi o grudzień. Wiadomo, że w tym czasie jest mniej osób zatrudnionych przy pracach sezonowych. Liczba bezrobotnych spada, jeśli porównamy grudzień do grudnia, rok do roku 2018-2019. Obecnie jest ich 867 tysięcy.

Warto dodać, że jest to jednak wzrost w porównaniu do końca listopada o 2,1 procent. W Warmińsko-Mazurskiem utrzymuje się najwyższa w kraju stopa bezrobocia – 9 procent. Najniższa jest w Wielkopolsce – 2,8 procent.

 

Autor: IAR/K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stopa bezrobocia, Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej
Asystent już od października. Resort przedstawił założenia programu dla osób niepełnosprawnych

Od października rusza program ministerstwa rodziny – "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej". Dzięki niemu niepełnosprawni mają mieć zapewnione wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności i w funkcjonowaniu w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV