Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielu z nich pracuje w dramatycznych warunkach. W czterech miastach regionu powstaną nowe jednostki straży pożarnej

Fot. W.Chromy

Dobre wiadomości dla strażaków z Warmii i Mazur. Trwa budowa jednostek w Gołdapi i Elblągu. Inwestycje planowane są też w Ostródzie i Olsztynie.

Komenda miejska i jednostka w Elblągu oraz siedziba straży w Gołdapi powstają dzięki programowi modernizacji służb. Z tego programu strażacy dostają także nowy sprzęt.

Jak powiedział komendant wojewódzki PSP starszy brygadier Bogdan Wierzchowski, w programie rozwoju służb mundurowych na lata 2021-2024 ujęte będą dwie kolejne jednostki. Powstaną w Ostródzie, gdzie teraz strażacy mają – jak sami określają – dramatyczne warunki oraz w Olsztynie.

W stolicy regionu wybudowana zostanie dodatkowa, trzecia już siedziba strażaków. Zlokalizowana będzie na działce przy ulicy Witosa na osiedlu Jaroty. Dzięki nowej siedzibie w południowej części Olsztyna strażacy będą mieli szansę na czas dojeżdżać do zdarzeń w tej rozbudowującej się części miasta. Na działce przy Witosa zlokalizowany ma być też posterunek policji.

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, strażacy, praca, inwestycje, służba
Kolejne powiaty z Warmii i Mazur z funduszami na modernizację dróg

24 drogi w powiecie ostródzkim, 19 w iławskim i 11 w działdowskim czeka modernizacja. W Ostródzie i Nidzicy podpisano dziś szereg umów na dofinansowanie inwestycji z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV