Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielu rodziców wciąż nie złożyło wniosku o wsparcie z programu „Dobry start”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił do tej pory ponad 2 miliony świadczeń na wyprawkę szkolną z programu „Dobry start”. W województwie warmińsko-mazurskim złożono ponad 72 tysiące wniosków o takie wsparcie.

Za pieniądze otrzymane z programu „Dobry Start” wielu rodziców kupuje szkolne plecaki. A te, razem z wyposażeniem, nie powinny swoim ciężarem przekraczać 15% wagi ucznia.

W momencie zakupu plecaka musimy wziąć pod uwagę jego ciężar przed wyposażeniem. Plecak powinien mieć szerokie, regulowane szelki i usztywnioną ściankę tylną, która będzie uwypuklona na odcinku lędźwiowym. Przede wszystkim wybierajmy takie plecaki, które nosimy na obu ramionach

– mówił Jacek Szydłowski z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Przypomnijmy, że na Warmii i Mazurach do otrzymania świadczenia „Dobry Start” uprawnionych jest ponad sto tysięcy dzieci. Wnioski drogą elektroniczną można składać do 30 listopada.

Autor: I. Malewska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szkoła, wnioski, plecak
Czy wypoczywające w regionie dzieci są bezpieczne? Służby odpowiadają

- Dzieci wypoczywające w naszym regionie są bezpieczne - twierdzą służby. Kolonie i obozy wakacyjne w województwie warmińsko-mazurskim odbywają się niemal bez uchybień. Przypomnijmy, że każdy...

Zamknij
RadioOlsztynTV