Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiedzą jak dbać o środowisko. Poznaliśmy najlepsze Eko-szkoły

Fot. M. Kwiatkowska

Jak dbać o środowisko i jak właściwie segregować odpady – filmiki na ten temat przygotowali uczniowie olsztyńskich szkół ponadpodstawowych uczestniczący w konkursie ogłoszonym przez Michelin Polska pt. „Eko- szkoła”.

Zwyciężyła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie. Na miejscu drugim uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych, a na miejscu trzecim – z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.

Wszyscy laureaci podkreślali, jak ważne jest dbanie o środowisko i myślenie o przyszłości planety.

Ekologia jest dla nas ważna, bo bez tego za długo nie przeżyjemy jako ludzkość (…) Powinniśmy dbać o ekologię, żeby następne pokolenia miały dobre życie bez takich problemów jak ocieplenie klimatu (…) Jeśli teraz nie zadbamy, to potem może być za późno.

00:00 / 00:00

Segregowanie odpadów jest ciągle dużym problemem – mówi Piotr Sokół z Michelin. W samym Olsztynie jedynie 35 procent odpadów jest segregowanych przez mieszkańców, chcemy zachęcić młodych do rozwijania postaw prospołecznych.

Celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie młodych ludzi, aby zainteresowali się segregacją odpadów. W naszym regionie segreguje się bardzo mało odpadów. Z samego Olsztyna tylko około 35 procent i chcielibyśmy zmotywować młodych ludzi do rozwijania zachowania społecznego.

00:00 / 00:00

Podczas spotkania w siedzibie Michelin młodzi laureaci odebrali nagrody.

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w młodzież, uczniowie, segregacja, Olsztyn, ekologia, Michelin Polska
Zdolna młodzież ze wschodu województwa odebrała stypendia premiera

47 uczniów z 6 wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego odebrało Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w Ełku. W całym województwie stypendia przyznano...

Zamknij
RadioOlsztynTV