Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wieczór autorski Janusza Połoma

Janusz Połom – polski operator filmowy, reżyser, fotografik, poeta, wykładowca na polskich i zagranicznych uczelniach oraz były dziekan w łódzkiej Szkole Filmowej będzie bohaterem wieczoru autorskiego w olsztyńskiej Awangardzie Bis.

W latach 1971-76 należał do Warsztatu Formy Filmowej, grupy artystycznej działającej przy łódzkiej Szkole Filmowej. Swoje fotografie pokazywał na wernisażach w Polsce, Kanadzie, Francji oraz Meksyku. W 1981 roku uczestniczył w prestiżowym francuskim festiwalu artystycznym Biennale de Paris. Dwa lata później, także we Francji, jego prace pokazane zostały na wystawie polskiej sztuki XX wieku w centrum Pompidou w Paryżu. Za swoje filmowe dokonania wielokrotnie nagradzany był na prestiżowych festiwalach.

Janusz Połom jest obecnie adiunktem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Uczy fotografii i multimediów. Początek wieczoru autorkiego o godzinie 18.00. (gaj/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura
Elbląg wybiera książkę roku

Fundacja Elbląg ogłosiła 11. edycję Konkursu Literackiego. O miano Elbląskiej Książki Roku mogą ubiegać się pozycje wydane w 2012 roku. Oprócz zaszczytnego tytułu autor otrzyma nagrodę...

Zamknij
RadioOlsztynTV