Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej policjantów przed lokalami z kebabami

Fot. Łukasz Węglewski

Patrole policji przed lokalami na Warmii i Mazurach, w których można kupić kebab. To w związku z zamieszkami w Ełku, gdzie w sylwestrową noc przed jednym z punktów gastronomicznych zginął młody mężczyzna.

– Nie jesteśmy ochroniarzami, wykonujemy służbowe polecenia. Zadaniem policjantów jest zwiększenie uwagi, monitorowanie lokali gastronomicznych. Jest to zadanie doraźne, a nie wykonywane przez 24 godziny na dobę. – mówi Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie o patrolach przy lokalach, w których można kupić kebab.

Oznakowane samochody policyjne stoją przy wszystkich punktach gastronomicznych w regionie, w których można kupić takie dania. Monitorowane są nie tylko lokale prowadzone przez obcokrajowców, ale też przez polaków.

Wzmożone patrole policji są wynikiem zamieszek, do których doszło w sylwestrową noc w Ełku. Przed jednym z lokali prowadzonym przez obcokrajowców od ciosów nożem zginął młody mężczyzna. Zarzuty zabójstwa w tej sprawie usłyszał właściciel kebaba – algierczyk i pracujący tam kucharz – Tunezyjczyk. Prokuratorskie zarzuty w związku z zamieszkami w mieście usłyszało też ponad 30 mieszkańców Ełku.

Tematem zainteresowała się Kinga Grabowska – posłuchaj

00:00 / 00:00

(kgrab/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, patrol, kebeb
Kolejne zatrzymania w Ełku. Dodatkowe patrole na ulicach

Już 32 osoby zatrzymano za udział w burdach w Ełku. Mimo, że na ulicach miasta od kilku dni jest spokojnie, w Ełku wciąż pozostaje zwiększona liczba policjantów....

Zamknij
RadioOlsztynTV