Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej kolizji niż zazwyczaj po załamaniu pogody. Silne porywy wiatru łamały konary drzew

Na Warmii i Mazurach od południa, gdy załamała się pogoda – ochłodziło się i zaczęło padać, służby drogowe odnotowały wiele kolizji. Z powodu połamanych gałęzi strażacy interweniowali 19 razy.

Podczas opadów deszczu miejscami na drogach zrobiło się ślisko. Służby drogowe odnotowały więcej niż zwykle kolizji. W Rososze, między Szczytnem, a Piszem, auto wjechało do rowu i wywróciło się, w Lasecznie między Iławą, a Grudziądzem na trasie krajowej 16 zderzyły się dwa auta. Dwie osoby zostały ranne. Do podobnego wypadku doszło też w Zalcu między Mrągowem, a Giżyckiem. W tym wypadku nikt nie został ranny.

W czasie silniejszych podmuchów wiatru łamały się konary drzew – jeden spadł tuż przed nadjeżdżającym autem, ale nic poważnego się nie stało. Strażacy usunęli z dróg 19 połamanych gałęzi.

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich nie doszło do poważniejszych zdarzeń – żeglarzy przed załamaniem pogody ostrzegały maszty pogodowe, które wysyłały sygnały błyskowe o nadciągającej burzy.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, ślisko, deszcz
Tragiczny wypadek w Nidzicy

Tragiczne zdarzenie w Nidzicy. Przy ulicy Leśnej znaleziono zwłoki mężczyzny przygniecione przyczepą rolniczą. Ciało spod przyczepy wydobyli strażacy. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny tragedii. Autor:...

Zamknij
RadioOlsztynTV